Krajobraz bonsai Bag End z Władcy Pierścieni

Back End bonsai - lato

Inspiracji do formowania bonsai i tworzenia krajobrazów z definicji szukamy w naturze. Można wyjść poza te kanony i pracować nad drzewkiem zupełnie niestandardowym, poza wszelkimi stylami. Można także szukać natchnienia w dziełach książkowych, filmowych. Fascynuje Cię jakieś dzieło filmowe, miejsce? Chris Guise (z Maidenhead w Wielkiej Brytanii) połączył sztukę bonsai z modelarską precyzją by odtworzyć filmowy Bag End hobbitów.

Bag End to dom Bilba i Froda Bagginsów ze znanej chyba wszystkim powieści Tolkiena i trylogii filmowej Władca Pierścieni (Lord of the Rings). Hobbici mieszkali w domach ulokowanych w pagórkach w Hobbitonie w Shire.

Zacznę od zaprezentowania zapierającego dech finalnego efektu, a następnie w kolejnych krokach etapy powstawania krajobrazu.
Back End bonsai - lato
Back End bonsai - jesień
Back End bonsai - zima
Zwróciłeś uwagę na bałwanka w zimowej scenerii? ;)

Back End bonsai - zima

Tak powstawał miniaturowy Bag End…
Chris na wykonaniu tego dzieła spędził około 80 godzin. Jak mówi, niektóre elementy wykonywał dwukrotnie. Czasem z powodu problemów wynikających z rozmiarów lub nieidealnego efektu. Najważniejsza było skrupulatne odwzorowanie i realistyczny wygląd.


 

Zdjęcia pochodzą z serwisu Bonsai Empire

1 komentarz - “Krajobraz bonsai Bag End z Władcy Pierścieni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *