Pokaz formowania bonsai Książ 2011, jałowiec

 

pokaz formowania bonsai - jałowiec przed i po
Powyżej etap początkowy i finalny efekt na koniec pokazu. Całość prac trwała 3 godziny. Pokaz odbył się 30 kwietnia, pierwszego dnia wystawy. Poniżej zdjęcia z kolejnych etapów pracy nad krzewem.

drzewko ze szkółki, materiał początkowy
wyłamanie zbędnej gałęzi

w tle widać równolegle pokaz prowadzony przez gości z Korei i ze Słowacji

owijanie grubszej gałęzi rafią przed drutowaniem
nadawanie zamierzonego kształtu gałęzi

Gałąź przeznaczona do wycięcia została ukryta, demonstratorzy nadają ostateczną formę mniejszym gałęziom poprzez przycinanie i drutowanie cieńszym drutem. Powstały już wydzielone piętra z gałęzi.

Efekt końcowy. Jałowiec został znacznie przerzedzony, powstały piętra gałęzi, został nadany bardzo przemyślany kształt całości drzewka.

 
Teraz krzew powoli będzie nabierać sił, potrzeba czasu także na zagęszczenie korony. Jeszcze zmniejszenie bryły korzeniowej i w kolejnym roku przesadzenie do dobranej donicy bonsai.
 

8 komentarzy - “Pokaz formowania bonsai Książ 2011, jałowiec

  1. Witam. Mam prośbę. Otóż nalezę do pewnego projektu o tematyce bonsai. Czy mógłbym posłużyć się waszymi kilkoma zdjęciami w mojej pracy(oczywiście nie naruszając praw autorskich, będą one pod waszym adresem)?

  2. Proszę bardzo :) Jedynie prośba o info przy zdjęciach z jakiego adresu www są wzięte. Chętnie podzielę się zdjęciami w lepszej jakości. Po co miałbym je kisić „w szufladzie”. Jeżeli się przydadzą – proszę o kontakt na adres e-mail kontakt[małpa]palmatum.pl

    1. Byliśmy tylko niemymi świadkami całej operacji, która trwała około 3 godzin.
      Więcej jak ukazane na zdjęciach nie możemy przekazać.

      pozdrowienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *