Wystawa drzewek bonsai na Zamku Książ 2017 galeria

Galeria wszystkich drzewek bonsai z wystawy poniżej w miniaturkach.

Wystawa bonsai Książ 2017

Wystawa bonsai Książ 2017

Wystawa bonsai Książ 2017

Wystawa bonsai Książ 2017

Wystawa bonsai Książ 2017

Galeria zdjęć z wystawy bonsai na Zamku Książ 2017

Kliknij by powiększyć zdjęcia. Nazwy gatunków drzew i ich właścicieli po najechaniu kursorem myszy na miniaturkę zdjęcia. Powiększone zdjęcie zamkniesz klikając na nie.

Kolejna coroczna wystawa drzewek bonsai Polska Narodowa Wystawa Bonsai 2017 w Zamku Książ we współpracy ze społecznością bonsai Black Scissors Community (New Bonsai Culture Movement) za nami. Pogoda pierwszego dnia Festiwalu Kwiatów i Sztuki nie była zachęcająca – przywitał odwiedzających śnieg i deszcz. W bajkowej scenerii przechadzających się gdzieniegdzie elfów, rycerzy i wilkołaków, w magicznym morzu kwiatów, w które opływał zamek była wystawa bonsai. Około 80 drzewek, które reprezentowały wysoki poziom. W dużej mierze typowe gatunki europejskie – sosny, brzoza, modrzew, cis, a nawet kasztanowiec. Były oczywiście na wystawie przepiękne klony palmowe.
Wystawę drzewek dopełniała prezentacja suiseki – czyli skał-krajobrazów.
Część przechodzących myślała, że donice bonsai prezentowane na naszym stoisku to był ciąg dalszy wystawy :)
Codziennie o godzinie 13:00 rozpoczynały się pokazy formowania drzew w wykonaniu znanych gości z Polski i z zagranicy. Te mniej spektakularne gdzie roślina była stopniowo odrutowywana do tych bardziej ekspresyjnych jak np. przygotowanie dość typowo wyglądającego świerka w roślinę, która będzie prowadzona dalej w formie bonsai. Zdjęcia krok po kroku z każdego dnia pokazów wkrótce! :)

Zamek Książ

2 komentarzy - “Wystawa drzewek bonsai na Zamku Książ 2017 galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *